ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Νικηφόρα πέρασε από το Κλειστό του Αγίου Στεφάνου η Μικτή ομάδα της ΕΣΧΑ, επικρατώντας με 39-29 του ΑΣ Άνοιξης-Διονύσου για την 16η αγωνιστική του Πρωταθλήματος ΕΣΧΑ Παμπαίδων Κ1, σε αναμέτρηση που έγινε την Τετάρτη 17/4/2024.
Η ΕΣΧΑ πήρε από την αρχή προβάδισμα στο σκορ, όμως οι γηπεδούχοι πίεσαν αρκετά στα δυο πρώτα 15λεπτά και ήταν πολύ ανταγωνιστικοί. Στο τελευταίο 20λεπτό η ΕΣΧΑ έχοντας περισσότερες λύσεις στο σκοράρισμα έφτασε στην επικράτηση.

Η διακύμανση του σκορ (2χ15’, 1χ20΄): 10-12, 9-10, 10-17.
Πέναλτι: 6/5, 3/3.
ΑΣ ΑΝΟΙΞΗΣ ΔΙΟΝΥΣΟΥ (I. Χήνος): Μιχαλόπουλος, Κατσαμάς 4, Κοτσίφης, Κοκόνογλου, Γρηγορόπουλος 1, Ν. Σακοράφας, Γ. Σακοράφας 12, Καρουμπής 1, Αποστολόπουλος 11, Πετσετάκης.

ΕΣΧΑ (Γ. Κρανάκης): Λαζαρίδης, Σούλης 6, Γιάντσης 3, Ασπρούλιας 5, Μούχλης 4, Βελετζέλος 4, Σταύρος 4, Καρέλης 2, Παναγιώτου, Κουρής 6, Ραπτόπουλος, Ηλιόπουλος 1, Μουρέκας, Δελλής 4.

Τον αγώνα παρακολούθησε εκ μέρους της ΕΣΧΑ ο Α’ Αντιπρόεδρος και πρόεδρος του ΑΣ Άνοιξης Διονύσου Μάριος Λουκάτος.