ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Νικηφόρα πέρασε από το Κορωπί το Κλιμάκιο/Μικτή ομάδα ΕΣΧΑ επικρατώντας με 35-21 του ΓΣ Παπασιδέρης, για την 4η αγωνιστική στο Πρωτάθλημα ΕΣΧΑ Παμπαίδων Α’ (Κατηγορία 1).

Η Μικτή ΕΣΧΑ ήταν από την αρχή του αγώνα μπροστά στο σκορ, εκμεταλλεύθηκε τα κενά που έβγαλαν οι γηπεδούχοι στο δεύτερο 15λεπτό, χτίζοντας την διαφορά και φτάνοντας δίκαια στην επικράτηση. Ο ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου παρουσίασε μια ανταγωνιστική ομάδα, ειδικά στο πρώτο και στο τρίτο 15λεπτό του αγώνα, που πίεσε αρκετά τους φιλοξενούμενους. Διακύμανση (3Χ15): 5-9, 5-13, 11-13. Διαιτητής: Η. Χαραλαμπίδης

ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ (Γ. Αναγνώστου): Πάτσης 12, Ντόνη, Μπόζογλου, Μαγγανάς 3, Σκιτζής, Κόλιας, Μαρούκης 4, Ζουγρής, Δεσπότης, Παπαγεωργίου 1, Γεροκωστόπουλος, Λυγνός 1.

ΕΣΧΑ (Γ. Κρανάκης, Γ. Βαρελτζής): Παναγιώτου 2, Καραγιάννης 2, Χαλκίδης 6, Φλεβοτόμος 3, Δημόπουλος 7, Παφίτης 1, Παπαδόπουλος 1, Ζωγόπουλος, Μουχλής 3, Ζέκος 1, Παν. Τσαπαντζής 4, Αλβανός, Χαρ. Τσαπαντζής 4, Μάτσος, Γουδής 1.