ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Ο ΑΣ Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης κυριάρχησε σε άνδρες και σε γυναίκες στο Κύπελλο Ελλάδος BeachHandball που πραγματοποιήθηκε στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Καπανδριτίου, παράλληλα με το 1ο τουρνουά του 23ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Beach Handball που ήταν ενταγμένο στο «NorthAttica Beach Handball Tournament 2022» και διοργάνωσε με επιτυχία ο ΑΣ Άνοιξης-Διονύσου.

Στους άνδρες, το αργυρό μετάλλιο πήραν ο ΑΣΟΔ Ασπροπύργου και το χάλκινο μετάλλιο ο Ωρίωνας Χανίων. Στις γυναίκες στην 2η θέση ήταν ο ΑΣ Άνοιξης-Διονύσου DELOUSIL και στην 3η θέση ο ΔΑΣ Ζεφυρίου.

Στα ημιτελικά των ανδρών: ΑΣΟΔ Ασπροπύργου-ΑΕΣΧ Πυλαία: 2-0,

Ωρίωνας Χανίων-ΑΣ Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης: 1-2.

Θέσεις 5-6: ΑΣ Άνοιξης ΔιονύσουDELOUSIL-Απόλλων Σταυρούπολης: 0-2.

Μικρός τελικός ανδρών: ΑΕΣΧ Πυλαίας-Ωρίωνας Χανίων: 0-2.

Μεγάλος τελικός ανδρών: ΑΣΟΔ Ασπροπύργου-ΑΣ Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης: 1-2.

Τελικός γυναικών: ΑΣ Άνοιξης Διονύσου DELOUSIL-ΑΣ Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης: 0-2.

Τις απονομές των νικητών έκαναν ο Πρόεδρος του ΑΣ Άνοιξης-Διονύσου DELOUSIL και Αντιπρόεδρος της ΕΣΧΑ Μάριος Λουκάτος, ο οποίος τιμήθηκε από την ΟΧΕ για την υποστήριξη της διοργάνωσης και το μέλος της Επιτροπής Beach Handball της ΟΧΕ και μέλος του ΔΣ της ΕΣΧΑ Νίκος Ματθαίου ενώ στην τελετή λήξης παρευρέθηκε και το αναπληρωματικό μέλος της ΕΣΧΑ Προκόπης Τσακανίκας. Περισσότερα με φωτογραφικό υλικό στη σελίδα στο facebook: Beach Handball Anixi και στη σελίδα στο facebook Α.Σ. Άνοιξης Διονύσου- ΑΣΑΔ Χάντμπολ - ASAD Handball Club.