ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Νικηφόρα πέρασε από το Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Καματερού η Μικτή/Κλιμάκιο ΕΣΧΑ επικρατώντας με 36-21 του ΓΑΣ Καματερού για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Παμπαίδων Α’ (Κ1), που έγινε στις 6/2/2024.

Η ΕΣΧΑ από την αρχή πήρε προβάδισμα στο σκορ, όμως οι γηπεδούχοι έβγαλαν κατά διαστήματα αντίδραση και μάλιστα στο δεύτερο 15λεπτό, πλησίασαν στα δυο γκολ (έληξε 7-9). Έχοντας περισσότερα λύσεις η ΕΣΧΑ κέρδισε και το τρίτο 20λεπτό με 16-11.

Διακύμανση σκορ (2χ15’, 1χ20’): 3-11, 7-9, 11-16.

Διαιτητής: Φραγκίσκου.

Πέναλτι: 3/3-0/0.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Σωτ. Τοντόροβιτς): Χρ. Σταύρος 4, Δ. Σταύρος, Πλιάτσικας, Βελετζέλος 5, Φλουμής 4, Παπαρρίζος 4, Μέλιος 4, Καπαθανασιάδης, Αστρακίδης, Βλαχάκης, Μάτσος.

ΕΣΧΑ (Γ. Κρανάκης, Ι. Γρηγοράκης): Καραπετσάνος, Κώνστας 1, Τσιώκος 1, Πενθερουδάκης 4, Ευγενίδης 7, Τσελικίδης 3, Σούλης, Βενάρδος 4, Βλαστός, Αλβανός, Τσαπαντζής 1, Λαμπρινάκος 4, Ρούπας 1, Σκαρτσίλας 8, Δημόπουλος, Γουρλής 2.