ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Παίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’, Παγκορασίδων Β’ και Μίνι, το Σαββατοκύριακο 21 και 22 Απριλίου 2018, θα διεξαχθούν οι παρακάτω αναμετρήσεις:

Διαβάστε περισσότερα: Προγραμμα πρωταθληματων Ε.Σ.Χ.Α. 21/4/2018 & 22/4/2018

Σε συναντήσεις που διεξήχθησαν το Σαββατοκύριακο 14-15/4/2018, γα τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’ και Μίνι (αγόρια-κορίτσια), σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Διαβάστε περισσότερα: Αποτελεσματα πρωταθληματων Ε.Σ.Χ.Α. 14/4/2018 & 15/4/2018

Για τα Πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Παίδων, Παμπαίδων Α΄, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’ και Παγκορασίδων Β’, που πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο 31/3-1/4/2018 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΠΑΙΔΩΝ: Ολυμπιακός Κερατσινίου - Αναγέννηση Βύρωνα: 36-28

Έσπερος Καλλιθέας - Πανελλήνιος ΓΣ: 25-31

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Αναγέννηση Βύρωνα - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2): 25-20

Αθηναϊκός - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 24-29

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: ΑΣ Ηλιούπολης - ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού: 11-13

Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 30-17

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’: Πανελλήνιος ΓΣ - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 29-13

ΕΣΝ Βριλησσίων - ΑΣΕ Δούκα: 14-25

Αθηναϊκός - ΑΟ Παράδεισου Αμαρουσίου: 25-13

ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - Ολυμπιακός Κερατσινίου: 27-29

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας - ΓΝΟ Άρης Νικαίας: 23-9

Αστέρας Μελισσίων - Ηλυσιακός: 26-18

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου - ΟΦ Νέας Ιωνίας: 28-22

ΔΑΣ Ζεφυρίου - ΕΣΝ Βριλησσίων: 11-6

ΓΑΣ Καματερού - ΑΠΕΣ Καπανδριτίου: 18-12

ΑΣ Ηλιούπολης - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων: 16-7

Σε αναμέτρηση που έγινε στις 28/3/2018 για το πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. Παμπαίδων Α΄: ΑΣΟΧ Φοίβος - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2): 26-29.   

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των κατηγοριών καθώς και τις βαθμολογίες αυτών μπορείτε να τις δείτε στην ενότητα Διοργανώσεις στην ιστοσελίδα της E.Σ.Χ.Α.                                                                          

Για τα πρωταθλήματα Ε.Σ.Χ.Α. στις κατηγορίες Παίδων, Κορασίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’ και Μίνι (αγόρια-κορίτσια), το Σαββατοκύριακο 14-15/4/2018 θα διεξαχθούν οι συναντήσεις:

ΣΑΒΒΑΤΟ 14/4/2018:

ΠΑΙΔΩΝ: Ν. Ιωνίας 12.00: ΟΦ Νέας Ιωνίας-Έσπερος Καλλιθέας

ΟΑΚΑ 14.00: ΑΕΚ-Αναγέννηση Βύρωνα

Μοσχάτου 18.00: Δίας Μοσχάτου Ταύρου-ΑΣ Ηλιούπολης

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Καματερού 16.00: ΓΑΣ Καματερού-ΑΣ Ηλιούπολης

Καματερού 20.00: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Κορωπίου 18.30: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΑΣΟΧ Φοίβος

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’: Κορωπίου 16.00: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

ΜΙΝΙ Βριλησσίων 11.00: ΑΕ Ζεφυρίου-ΕΣΝ Βριλησσίων

Βριλησσίων 11.40: ΕΣΝ Βριλησσίων-ΑΣ Ολύμπιος Δίας Ασπροπύργου

Βριλησσίων 12.20: ΑΣ Ολύμπιος Δίας Ασπροπύργου-ΑΕ Ζεφυρίου

Βύρωνα 11.30: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2)-Ηλυσιακός

Βύρωνα 12.10: Ηλυσιακός-Αθηναϊκός (2)

Βύρωνα 12.50: ΕΣΝ Βριλησσίων (2)-Αθηναϊκός (2)

Σαλαμίνας 15.00: Τελαμώνας Σαλαμίνας-Αναγέννηση Βύρωνα

Σαλαμίνας 15.40: Αναγέννηση Βύρωνα-Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων

Σαλαμίνας 16.20: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-Τελαμώνας Σαλαμίνας

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/4/2018:

ΠΑΙΔΩΝ: Πανελληνίου 13.30: Πανελλήνιος ΓΣ-Ηλυσιακός

Πολιτείας 15.30: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΑΟ Πολιτείας

Κερατσινίου 17.40: Ολυμπιακός Κερατσινίου-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

ΑΠΚ Δαϊς 17.45: ΑΣΕ Δούκα-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ:  Ν. Ιωνίας 15.30: ΟΦ Νέας Ιωνίας-Ολυμπιακός Κερατσινίου

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’: Κερατσινίου 15.50: Ολυμπιακός Κερατσινίου-Έσπερος Καλλιθέας

Ιλισσίων 19.00: Ηλυσιακός-Δίας Μοσχάτου

Ηλιούπολης 19.30: ΑΣ Ηλιούπολης-ΓΑΣ Καματερού (1)

Ιωνικού ΝΦ 21.00: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΟΦ Νέας Ιωνίας

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’:  Καματερού 14.10: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων-ΓΑΣ Καματερού

Σαλαμίνας 17.30: Τελαμώνας Σαλαμίνας-Θρακομακεδόνες Sports Club

ΜΙΝΙ: Βύρωνα 11.30: Αθηναϊκός-ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου

Βύρωνα 12.10: ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

Βύρωνα 12.50: Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Αθηναϊκός

Κερατσινίου 13.30: Θρακομακεδόνες Sports Club-Ολυμπιακός Κερατσινίου

Κερατσινίου 14.10: Ολυμπιακός Κερατσινίου-ΟΦ Νέας Ιωνίας

Κερατσινίου 14.50: ΟΦ Νέας Ιωνίας-Θρακομακεδόνες Sports Club

Νίκαιας 14.00: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου-Πανελλήνιος ΓΣ

Νίκαιας 14.40: Πανελλήνιος ΓΣ-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

Νίκαιας 15.20: ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου

Καματερού 15.30: ΔΑΣ Ζεφυρίου-ΓΑΣ Καματερού

Καματερού 16.10: ΓΑΣ Καματερού-ΑΣΕ Δούκα

Καματερού 16.50: ΑΣΕ Δούκα-ΔΑΣ Ζεφυρίου

 

Την Τρίτη 17/4/2018 για το Κύπελλο Ε.Σ.Χ.Α. Γυναικών θα παίξουν ΓΑΣ Καματερού (νεανίδες) - ΓΝΟ Άρης Νικαίας (Καματερού-21.45).

Πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 27/3/2018 η κλήρωση του Πρωταθλήματος Ε.Σ.Χ.Α. στην κατηγορία Μίνι (αγόρια-κορίτσια) και στην κατηγορία Μίνι κοριτσιών.

Στην κατηγορία Μίνι Μικτό (αγόρια-κορίτσια) συμμετέχουν 22 ομάδες ενώ στην κατηγορία Μίνι κοριτσιών θα πάρουν μέρος 3 ομάδες.

Αναλυτικά η κλήρωση των ομίλων για το Πρωτάθλημα Ε.Σ.Χ.Α. Μίνι Μικτό (αγόρια-κορίτσια):

Α’ Όμιλος: ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου, Ολυμπιακός Κερατσινίου, ΓΝΟ Άρης Νικαίας, ΔΑΣ Ζεφυρίου, ΑΣΕ Δούκα, Πανελλήνιος ΓΣ, ΓΑΣ Καματερού, ΟΦ Νέας Ιωνίας, Θρακομακεδόνες Sports Club.

B’ Όμιλος: Αθηναϊκός (1), Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (1), ΕΣΝ Βριλησσίων (1), Τελαμώνας Σαλαμίνας, Ολύμπιος Δίας Ασπροπύργου, Αναγέννηση Βύρωνα, ΑΕ Ζεφυρίου, Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας, ΑΟ Παραδείσου Αμαρουσίου.

Γ’ Όμιλος: Αθηναϊκός (2), Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (2), ΕΣΝ Βριλησσίων (2), Ηλυσιακός.

Στο Πρωτάθλημα ΕΣΧΑ Μίνι Κορίτσια μετέχουν οι ομάδες: ΟΦ Νέας Ιωνίας, ΓΑΣ Καματερού, ΕΣΝ Βριλησσίων.

Η έναρξη των αγώνων στις 14-15 Απριλίου 2018.